ייצור פלסטיק בהזרקה – יתרונות מרכזיים

ייצור מוצרי פלסטיק בהזרקה הוא טכנולוגית וורסטילית אשר נחשבת לא בכדי למועדפת על ידי מפעלים ויצרנים. זוהי שיטה אשר נהנית מיתרונות יחסיים לא מעטים לעומת טכניקות ייצור אחרות וידועה היטב בשל היותה פשוטה, אמינה ויעילה במיוחד. כמו כן, הזרקת פלסטיק מאפשרת תכנון מוצרים בדיוק רב ומספקת מענה לתעשיות מגוונות.

מעלות מקבוצת זריחה מפעילה מפעל פלסטיק בישראל אשר מספק שירותים ללקוחות בתעשיות שונות. החל מיצרנים פרטיים ומקומיים, דרך חברות ותאגידים רחבי היקף, וכלה כמובן בתעשיות ציבוריות, ביטחוניות, רפואיות וכדומה. מפעל החברה מתמחה בהזרקת מוצרי פלסטיק בישראל ומעמיד לרשות לקוחותיו בקרת איכות ברמה גבוהה ובסטדנרטים בלתי מתפשרים. כמו כן, תודות לשיתוף פעולה מול חברת סאנרייז מקבוצת זריחה, המבצעת ייצור מוצרי פלסטיק בסין, מעלות מעמידה לרשות לקוחותיה תשובה הולמת לפרויקטים של Turn Key מא' ועד ת'. למשל, פרויקטים אשר כוללים גם ייצור תבנית פלסטיק בסין ושינועה לישראל, הרכבות עד למוצר סופי ועוד. כעת, על מנת להבין מעט מהו סוד קסמה של הזרקת פלסטיק, הנה חמישה יתרונות מרכזיים אשר מאפיינים את תהליך הייצור הנ"ל.

פירוט גבוה ותצורות גיאומטריות מורכבות

תבניות ההזרקה מיוצרות בהתאמה מושלמת לעמידה בלחצים גבוהים. כפועל יוצא מכך, ייצור בטכנולוגיה זו מאפשר ירידה לפרטים קטנים ביותר מבחינת עיצוב ותכנון של החלקים המדוברים. בזכות העמידה בלחצים גבוהים, ייצור מוצרי פלסטיק בהזרקה מסייע להגיע למוצרים סופיים בצורות שונות ובתצורות גיאומטריות מורכבות. ואכן, הזרקת פלסטיק מספקת מענה גם למקרים שבהם ייצור בטכנולוגיות אחרות יהיה יקר ו/או לא אפקטיבי.

יעילות גבוהה

לאחר שתבניות ההזרקה יוצרו בהתאם למפרט אשר סופק על ידי הלקוח, תהליך ההזרקה בפועל נעשה במהירות וביעילות. תהליך ההזרקה הוא קצר ועל כן מתאים לייצור מוצרים רבים מאותה תבנית ראשונית. עסקינן אפוא בטכנולוגיה אשר הולמת ייצור סדרות גדולות, בעלויות נמוכות ותחת לוחות זמנים צפופים.

חוזק משופר

הזרקת פלסטיק בתבניות נעשית אגב שימוש בפילטרים אשר מפחיתים את הצפיפות של חומר הגלם בזמן ההזרקה ומסייעים בהוספת חוזק ועוצמה למוצר הסופי. בתעשיות אשר דורשות ייצור מוצרי פלסטיק חזקים ויציבים לאורך שנים, הזרקת מוצריפלסטיק נהנית מיתרונות רבים לעומת טכנולוגיות אחרות.

אפשרות לעשות שימוש מקביל במספר סוגי פלסטיק

אחד היתרונות המרכזיים של ייצור פלסטיק בהזרקה הוא היכולת לעשות שימוש מקביל וסימולטני במספר סוגי פלסטיק וחומרי גלם נוספים. זאת, למשל על ידי הזרקה כפולה לאותה התבנית. במפעל מעלות זריחה פועלות מכונות מתקדמות להזרקה כפולה אשר מסוגלות לבצע ייצור מורכב עם מספר חומרים.

חיסכון בעליות בזכות אוטומטיזציה

כל ייצור תעשייתי מושפע מבחינת עלויות משורה של פרמטרים אשר אחד המרכזיים שבהם הוא אוטומטיזציה של התהליך. דהיינו, ככל שתהליך הייצור הוא אוטומטי יותר, וככל שהוא דורש פחות התערבות מצד עובדים לאורך הפס, העלות הכוללת פוחתת בהתאמה. הזרקת פלסטיק לתבניות היא תהליך אוטומטי במידה רבה ועל כן חסכוני ויעיל. מרבית התהליך מבוצע על ידי מכונות ורובוטים אשר עובד אחד יכול לפקח על הפעילות השוטפת שלהם. יתרה מכך, אוטומטיזציה של התהליך חוסכת עלויות ומשפרת משמעותית את רמתו של הגימור הסופי.


שיתוףהמומחים של Maalot ישמחו לסייע לך! התקשר או מלא את פרטיך:

רגע לפני שאתם שולחים אלינו פרטים להתקשרות, מומלץ לוודא את המוכנות להתחלת פרויקט:
קיימים קבצי תכנון של אב טיפוס בפורמט xt
בהצלחה!

let_us_help_you